top of page
Szukaj

Praktyka Jogi bez kontuzji - to proste!

  • hanka
  • 7 cze 2015
  • 2 minut(y) czytania

YogaSuperacion.jpg

O pozytywnych korzyściach, które są następstwem praktyki jogi mówi się coraz częściej. Na szeroką skalę udostępniane są badania, które w naukowy sposób potwierdzają skuteczność jogi w rozwijaniu siły, wytrzymałości oraz elastyczności. Praktyka oddechu wraz z przyjmowaniem odpowiednich asan doskonale się uzupełniają i sprawiają, że uważność oraz świadomość zaczynają na dobre zadomawiać się w Twoim życiu. A ponieważ świadomość się rozwija, zaczynasz doskonale odczuwać wszystko to, co Twoje ciało pragnie Ci zakomunikować.

Poniżej znajdziesz 5 wskazówek, które pomogą Ci uniknąć kontuzji podczas praktyki jogi.

  • Wypowiedz intencję przed każdymi zajęciami Niech taka intencja zawiera informację o łatwości następujących zajęć lub o własnych realistycznych oczekiwaniach. Wypowiedzenie intencji pozwala na ustanowienie pewnego rodzaju fundamentów każdej praktyki.

  • Zawsze pozostań obecny na macie Wraz z trwaniem zajęć, Twoje ciało rozgrzewa się. Wzrasta więc jego temperatura, co pozwala na rozluźnienie mięśni i ścięgien, tworząc możliwość do lepszego rozciągnięcia i zapewniając większą giętkość. Dlatego również czasami możesz przeceniać swoje możliwości i wykonać ruchy, które bardziej zaszkodzą, niż pomogą w Twojej praktyce. Pamiętaj aby pozostać obecnym na macie podczas każdej sekundy praktyki jogi.

  • Oddychaj Zwracaj uwagę na własny oddech podczas każdego momentu zajęć. Oddech stanowi najłatwiejsze narzędzie w sztuce bycia tu I teraz. Odpowiednie oddychanie pomaga również w radzeniu sobie z różnymi przychodzącymi odczuciami, którymi bombarduje nas nasze ciało. Pomyśl o oddechu jako o sposobie na dotarcie do ukrytego potencjału zawartego w praktyce jogi.

  • Joga to nauka słuchania własnego ciała Rozpoznawanie uczucia, które towarzyszy stanom bólu jest niezwykle istotne, ponieważ właśnie ono może Cię uchronić przed niepotrzebnym ryzykiem i kontuzjami. Świadomie używaj więc swojego oddechu i obecności, aby w każdej asanie osiągać szczyty możliwości, jednak bez narażania się na niepotrzebne urazy.

  • Nauczyciele są na zajęciach właśnie dla Ciebie Pamiętaj o tym! Instruktorzy jogi towarzyszą Ci podczas zajęć i ich głównym zadaniem jest przekazanie Ci wiedzy, którą sami już wcześniej zdobyli. Nie wahaj się dzielić żadnymi obawami bądź spostrzeżeniami z własnym nauczycielem jogi. Każdy z nich doceni Twoją nieustającą chęć rozwoju i dołoży wszelkich starań, aby pomóc Ci w najlepszy możliwy sposób. Jeżeli praktykujesz samodzielnie w domu – nie zapominaj o swojej społeczności on-line – jogini tacy jak ty, razem z instruktorami chętnie udzielą Ci wsparcia i podzielą się dobrą radą!

Dzięki tym 5 prostym wskazówkom, dostrzeżesz jak ważne są poszczególne elementy, które składają się na praktykę jogi. Unikniesz niepotrzebnych urazów, a Twoje zajęcia staną się bezpieczne, pełne szczęścia i zabawy. Przenosząc zachowania z maty w swoje życie, dodatkowo sprawiasz, że nabiera ono zupełnie innego wymiaru.

Źródło: www.portalyogi.pl

joga-razemII.jpg

 
 
 

Comments


Miej w sobie wewnętrzne ciepło dla siebie i dla ludzi ,
żeby Tobie było dobrze z samym sobą
i
żeby innym było dobrze z Tobą

- HANIA JOGA -

  • Facebook Social Icon
bottom of page