Wskazówki techniczne
- hanka
- 6 maj 2015
- 1 minut(y) czytania

JAK PRACUJEMY Z CIAŁEM PODCZAS PRAKTYKI ASAN:
STOPY:
Palce stóp powinny być rozluźnione i, w miarę możliwości, rozłożone na podłożu.
KOLANA:
Przyjmując pozycję z lekko ugiętymi kolanami, zwróć uwagę, by kolana nie wyprzedzały stóp, a przy zgięciu do 45 stopni kolano nogi znajdującej się z przodu (w wykroku) znajdowało się w jednej linii ze stawem skokowym.
NOGI:
W pozycjach stojących pilnuj, by kolana były w pełni wyprostowane, ale nie blokuj ich poprzez przeprost. Przeprostu unikniesz, gdy napniesz mięśnie czworogłowe uda i podciągniesz rzepki kolanowe.
TUŁÓW:
Utrzymuj kręgosłup wyprostowany i wydłużony, klatkę piersiową uniesioną i uwypukloną, a barki odciągnięte za pomocą łopatek, które staramy się przyciągnąć do siebie. Rozluźnij mięśnie karku i wyprostuj głowę poprzez wydłużenie szyjnego odcinka kręgosłupa. Używaj pośladków i mięśni brzucha do stabilizowania miednicy i lędźwiowego odcinka kręgosłupa.
DŁONIE I RAMIONA:
Kiedy opierasz dłonie na podłożu, staraj się obciążać całą ich powierzchnię. Ramiona i przedramiona utrzymuj wyprostowane, ale nie blokuj stawów łokciowych poprzez przeprost.
GŁOWA I KARK:
Pozwól głowie swobodnie "unosić się" na przedłużeniu kręgosłupa. Mięśnie karku mają być rozluźnione, mięśnie twarzy - uśmiechnięte :)
JAK PRACUJEMY Z ODDECHEM PODCZAS PRAKTYKI ASAN:
NA WDECHU:
wchodzimy do pozycji
podnosimy kończyny do góry i tułów ze skłonów
wydłużamy kręgosłup i mięśnie
prostujemy plecy, otwieramy klatkę piersiową

NA WYDECHU:
wychodzimy z pozycji
rozluźniamy i odprężamy się
opuszczamy kończyny w dół i tułów do skłonów
rozluźniamy mięśnie i pogłębiamy pozycje
pogłębiamy roację kręgosłupa w pozycjach skrętnych
Comments